Jsem ve stejné formě, jaká mi zajistila vítězství při Tour de France před dvěma roky,“ tvrdí Bradley Wiggins. „Jenže letos budu mít v červenci asi prázdniny,“ dodává několikanásobný olympijský vítěz. Jeho jméno se v devítičlenné sestavě týmu Sky pravděpodobně neobjeví tím spíš, že se Wiggins v průběhu úterní etapy Tour de Suisse zranil a do dnešní 5. etapy už nenastoupil. David Brailsford – ředitel týmu Sky – potvrdil, že konečnou nominaci na Tour de France oznámí po závodě Okolo Švýcarska.  A mluví o nutnosti složit tým tak, aby v něm zavládl kamarádský duch…

Jinými slovy – Froome a Wiggins spolu v jedné sestavě závodit zřejmě nemohou. „V tak těžkém a dlouhém závodě musí být tým založený na Wiggins.důvěře a kamarádství,“ říká Brailsford více než výmluvně. Wiggins by si nominaci na Tour de France nejspíš nezajistil ani prvenstvím ve Švýcarsku. Po smolném pádu, kdy jel na samém konci pelotonu, Wiggins etapu dokončil se ztrátou téměř 12 minut na vítězného Cavendishe. Odřeniny vyústily v infekci, která si vyžádala přeléčení antibiotiky. Wiggins se chce na kolo vrátit co nejdříve – ve čtrtek 26. června hodlá vybojovat domácí titul v časovce na britském silničním šampionátu. Jeho další budoucnost? V příští sezoně je dosti pravděpodobný jeho odchod z týmu Sky! A ta nejbližší? Hry Commonwealthu v Glasgowě – na silnici a zřejmě i na dráze v individuální stíhačce.

Na Tour de Suisse se v 5. etapě prosadil ve spustu Sascha Modolo z týmu Lampre-Merida před Peterem Saganem (Cannondale), Johnem Degenkolbem (Giant-Shimano) a Alexanderem Kristoffem (Kaťuša). Průběžně však před horským finále stále vede Tony Martin (OPQS) o šest vteřin před Tomem Domoulinem (Giant-Shimano) a deset před Peterem Saganem.

-MS-   Foto: BBC Sport