Nemůže být pochyb o tom, že Zdeněk Štybar bere obhajobu titulu mistra světa v cyklokrosu velmi vážně. Druhá polovina silničářského kalendáře se mu kvůli srpnovému zranění nevydařila a nastupující sezonu cyklokrosů bere jako vítanou příležitost si kvalitně zazávodit. Kdo ví, jak by dopadl závod Elite na světovém šampionátu silničářů, pokud by se konal o dva tři týdny později. Zdeněk se dostává znovu do formy a tak se můžeme těšit na jeho výkony 12. a 16. října, kdy se v dresu mistra světa představí v Belgii na BPost Bank Trofee v Ronse a při Ardooie Cyclocrossu.

 „Nehoda na Eneco Tour mě připravila o lepší část silničářské sezony. Proto mám i na jejím konci pořád motivaci k závodění. Když jsem Zdeněk Štybar.dostal nabídku na start ve dvou úvodních podnicích cyklokrosové sezony, ani chvíli jsem neváhal. Už se nemůžu dočkat, až vyjedu v duhovém dresu na svém Specializedu CruX,“ nechal se slyšet Zdeněk Štybar krátce po skončení mistrovství světa na silnici. „Nemohu čekat. Mám stejný pocit, jako když máte před koncem zimy v garáži sportovní vůz a nemůžete se dočkat, až sleze ze silnic sníh a prostě vyrazíte!“ vysvětluje Zdeněk svou motivaci.

 „Chci si oba závody užít a pak sezonu na chvíli přeruším kvůli přípravě. Je však ještě příliš brzy určit, kolik a které závody v letošní sezoně pojedu. Plán závodních startů v cyklokrosu doladíme podobně jako loni s týmem tak, abych mohl na jaře zahájit další silničářskou sezonu,“ říká Štybar, který se obdivně vyjadřuje k výkonu svého týmového kolegy Michala Kwiatkowského v nedělním závodu Elite na MS: „Michal ukázal nejen fyzickou, ale také extrémní mentální sílu. Možná se někomu zdálo divné, proč Poláci jeli na čele tak ostré tempo, ale ti co Michala dobře známe z tréninku, víme, jak má rád jízdu na čele, pokud je ve formě. Když jsem poznal trať šampionátu, okamžitě jsem pochopil, jak mu bude vyhovoat. V neděli ukázal svou třídu, je jedním z nejsilnějších cyklistů a v rozhodující chvíli byl absolutně nejsilnější!“

-Red-    Foto:OPQS/Tim de Waele