Z titulku by se mohlo zdát, že stálice mezi světovými klasikáři Zdeněk Štybar mění angažmá. Nikoli, přesto je informace pravdivá. Tým Quick-Step Floors Cycling zveřejňuje fotografie dresů pro sezonu 2017. Tradičně modré barvy jsou světlejší než loni a rukávy jsou vyvedené v bílé barvě. Belgická stáj se tím částečně vrací do minulosti. Když v roce 2003 začínal kariéru sportovního ředitele Quick-Stepu  Patrick Lefevere, závodili jezdci této belgické formace v podobných dresech. Světlejší modrá má vyvolat dojem větší elegance, bílé rukávy zase umožnit lepší orientaci v pelotonu – zejména divákům u televizních obrazovek.

Z dresů je patrné, že z loňska zůstává velkým sponzorem řetězec Lidl, který se navíc snaží propagovat jednu svou Tým Quick-Step v dresech sezony 2017. značku sportovního oblečení, které jsme dosud mohli v prodejnách Lidlu registrovat jako „levnou hadrárnu“, byť občas s některými celkem kvalitními prvky sportovní výbavy. Záda dresů prozrazují, že tým se v nové sezoně spolehne na dopravu francouzskými automobily Peugeot. Hlavním „výrobním nástrojem“ zůstávají kola Specialized.

V týmu Quick-Step nastupuje do své (možná) poslední sezony šestatřicetiletý Tom Boonen, který hodlá v nadcházejícím jaru změnit statistiky největších belgických a tedy světových klasik. „Tenhle dres se mi zalíbil na první pohled! Je krásnou kombinací retro stylu s moderní koncepcí. Vypadá úžasně a ostře. Myslím si, že mnoho jiných týmů nebude mít tak pěkné dresy jako my. Bude skvělé závodit příští rok v takových barvách,“ řekl Tom Boonen na tiskové konferenci v Kortrijku.

Niki Terpstra. „Kombinace klasiky a moderny se mi hodně líbí. O to více se těším na novou sezonu 2017,“ doplnil zkušenějšího týmového kolegu Marcel Kittel. „Začátek prosince, když se představuje tým a nové dresy pro příští sezonu, je pro mě speciálním okamžikem. Ta chvíle mi připomíná Vánoce – je to podobné, jako když pod stromečkem rozbalujete první dárek,“ svěřil se Zdeněk Štybar a Niki Terpstra dodal: „Tradičně nás charakterizuje modrá barva a nový design dresů je prostě elegantní! Návrháři odvedli dobrou práci.“

 -red-     Foto: Quick-Step Floors Cycling Team