V sobotní belgické jednorázovce „Brussels Cycling Classic“ (kategorie HC) se poprvé od svého dramatického pádu na Eneco Tour představí Zdeněk Štybar v závodě. „Naštěstí se rychle uzdravuju. Mám ještě nějaké drobné problémy, které však neovlivňují můj tréninkový program. S přípravou jsem začal minulý týden – bez intenzity v ardenských kopcích. Zajel jsem si tam, abych znovu nabral kondici po zranění, kdy jsem se musel obejít bez kola,“ hlásí Zdeněk. „Jsem šťastný, že se v sobotu znovu postavím na start závodu. Cítím se velmi nažhavený. Jsem zvědavý, jaké budou po nehodě mé reakce,“ dodává letošní mistr České republiky v silničním závodě jednotlivců.

„Svou přípravu teď beru tak, že je důležité jít den za dnem a vrátit se postupně tam, kde jsem byl před pádem na Eneco Tour,“ vysvětluje Štybar Eneco Tour.svoji současnou pozici osmadvacetiletý rodák z Plané u Mariánských lázní, který by nepochybně rád získal maximální výkonnost v době světového šampionátu ve španělské Ponferradě. Okruh 254,8 km dlouhého závodu kategorie Elite (28. září) by měl Zdeňkovi svým klasikářským profilem vyhovovat.

Brussels Cycling Classic je semi-klasika do loňská známá jako jednorázový závod Paříž – Brusel, jehož první ročník se konal už v roce 1893. Tehdy závodníci absolvovali 397 kilometrů! Při letošním 94. ročníku klasifikovaném v kategorii HC se „musí spokojit jen“ s tratí délky 201,7 km. Překonává se 19 helingenů, mezi nimi například známý Vossemberg a Langestraat.

Nejčastěji závod vyhrál Robbie McEwen (5x). Do listiny vítězů se mimo jiné zapsali Eddy Merckx, Freddy Maertens, Felice Gimondi. Předloni vyhrál Tom Boonen, loni Andre Greipel. Tým OmegaPharma-QuickStep nominoval kromě Zdeňka Štybara také Andrew Fenna, Iljo Keisseho, Gianni Meersmana, Alessndra Petacchiho, Gerta Steegmanse, Guillauma Van Keirsbulcka a Stijna Vandenbergha.

-red-